Brazylijskie Opowieści, czyli magia Brazylii słowami podróżników

Kolejny dzień festiwalu już za nami. W środowy wieczór słuchając opowieści osób, które odwiedziły Brazylię, mogliśmy nie wstając z fotela, przenieść się tam choćby na chwilę. Słowami, fotograficznie, a nawet filmowo, nasi goście wprowadzili nas w niepowtarzalną atmosferę tego ogromnego kraju. Mogliśmy dowiedzieć się, jak to jest mieszkać w faweli w Rio de Janeiro, jak wygląda karnawał, jakie architektoniczne cuda kryją brazylijskie miasta, że można zatańczyć na sambodromie, że Sao Paulo jest miastem nietuzinkowym i da się polubić, że samotnie podróżująca kobieta poradzi sobie w Brazylii oraz o tym, co kryją rozlewiska Pantanalu.

Szymon Opryszek i Maja Hawranek z intoamericas.com zabrali nas w niezwykle barwny świat swoich reportaży od fawel w Rio de Janeiro, aż po żłobek zen w São Paulo.

Katarzyna Kashira Stocka Polka, która skradła serca widzów w trakcie gorącego karnawału, opowiedziała nam, że determinacja potrafi doprowadzić z Polski prosto na sambodrom w Rio de Janeiro. Podpowiedzała również, jak sprawić, żeby pokochały nas kamery.

Julita Rękawek z bloga archeopasja.pl pokazała nam São Paulo, największe miasto Ameryki Południowej, z dala od utartych stereotypów. Jej historia sprawiła, że ta potężna betonowa, aczkolwiek kolorowa miejska dżungla, stała się niespodziewanie świetnym kierunkiem podróży i miejscem, w którym można zostawić kawałek swojego serca.

Eva Veira, która z Brazylią związana jest od 2003 i od tego czasu odwiedziła ją aż 20 razy, zdradziła nam kulisty brazylijskiego karnawału, opowiedziała o jego organizacji, mrocznych sekretach, różnicach kulturowych oraz o życiu lokalnej społeczności.

Ania Tomasiewicz z portalu caipiroska.pl, która w Brazylii jest co roku, powiedziała nam jak to jest zajrzeć w pysk piranii i biwakować w otoczeniu czających się kajmanów. Pokazała nam brazylijską naturę i podpowiedziała, jak zaplanować wycieczkę na Pantanal, zwany południowoamerykańskim Serengeti.

Joanna Kubielska z maibleiwu.com swoją opowieścią sprawiła, że samotna kobieca podróż do Brazylii stała się osiągalna dla każdej z nas. Asia udzieliła wskazówek, jak sprawić, aby czuć się bezpiecznie w miejscu o odmiennej kulturze i do tego jeszcze dobrze się bawić.

Michał Dybcio z bloga whereverblog.com podzielił się z nami swoją fascynacją architekturą Oscara Niemeyera. Zabrał nas w fotograficzną podróż od São Paulo, przez Bello Horizonte, aż po stolicę kraju samby, Brasilię.

Całość tego niezwykłego wieczoru dopełniły opowiadane w międzyczasie ciekawe historie, pomysłodawczyni i prowadzącej panel podróżniczy, Wioli Starczewskiej z bloga starczewska.com, która w Brazylii spędziła aż 6 miesięcy. 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *