5 najsłynniejszych brazylijskich aktorek i aktorów

 

Brazylia wielu z nas kojarzy się z operami mydlanymi, pełnymi intryg, namiętności, zabójstw, niespodziewanych zwrotów akcji, miłości i zdrad. Jednak kino brazylijskie nie opiera się wyłącznie na ekranizacji niekończących się seriali. To również świetne produkcje, zdobywające nagrody na licznych festiwalach filmowych. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę pięciu najsłynniejszych brazylijskich aktorek i aktorów cieszących się międzynarodową sławą.

 

Sonia Braga to ikona brazylijskiego kina. Przygodę z aktorstwem rozpoczęła już w wieku 14 lat.  Rola w telenoweli „Gabriela” przyniosła jej rozgłos w Brazylii. Jej nazwisko stało się rozpoznawalne na arenie międzynarodowej, dopiero kiedy w 1976 zagrała w filmie „Dona Flor i jej dwóch mężów”. W 1983 pojawiła się w filmowej adaptacji „Gabrieli”, gdzie zagrała u boku Marcello Mastroianniego. Film przyniósł jej międzynarodowy rozgłos. Występowała również w telenoweli „W rytmie disco”, którą emitowała polska telewizja. Za rolę w filmie „Kiss of the Spider Woman” otrzymała nominację do Złotego Globu. Przez wiele lat mieszkała w USA. Równie słynny jak jej role filmowe i telewizyjne był jej romans z Robertem Redfordem, który porzucił dla niej żonę, z którą był blisko 30 lat.

 

Morena Baccarin brazylijska aktorka filmowa i telewizyjna. Urodziła się 37 lat temu w Rio de Janeiro, ale w wieku 10 lat wraz z rodziną przeniosła się do USA. Mieszkała w Nowym Yorku i Los Angeles. Jej pasją była fotografia. Jednak przygoda z aktorstwem sprawiła, że porzuciła marzenia o zostaniu profesjonalnym fotografem. Grała w popularnym serialu „Gwiezdne Wrota”, pojawiła się jako Chloe w „Jak poznałem waszą matkę” oraz w „Justice” i Las Vegas”. Zagrała również Alice Carter w filmie telewizyjnym Sands of Oblivion. Znana jest także z roli Leslie Thompkins w serialu Gotham.

 

 

Rodrigo Santoro znany jest przede wszystkim z roli Paulo w  popularnym serialu „Lost” oraz angielskiej komedii romantycznej „Love Actually”. Po raz pierwszy pojawił się na ekranach jako Pedro w brazylijskiej operze mydlanej „Olho no Olho”. Jego debiutem filmowym była komedia „Como Ser Solteiro”.  Zagrał również Kserksesa w komiksowej produkcji „300”. Za rolę Wilsona Souzy Neto w dramacie „Burza mózgu” (Bicho de Sete Cabeças) otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na kilku festiwalach filmowych. Urodzony w 1975 roku w Petrópolis w stanie Rio de Janeiro, bywa nazwywany brazylijskim Tomem Cruisem. W 2006 roku znalazł się na 12. miejscu listy ‘Najseksowniejszych żyjących ludzi’ magazynu “People”.

 

Alice Braga zagrała rolę Angelici w głośnym filmie „Cidade de Deus” (Miasto Boga). Za rolę Kariny w Cidade Baixa otrzymała 5 statuetek dla najlepszej aktorki podczas São Paulo Association of Art Critics Awards, Cinema Brazil Grand Prix, Rio de Janeiro International Film Festival, Premio Contigo Cinema i Verona Love Screens Film Festival. Pojawiła się w hollywoodzkiej produkcji „I Am Legend”, gdzie zagrała w boku Willa Smitha. Urodziła się w 1983 w São Paulo. Aktorski bakcyl z całą pewnością zawdzięcza rodzinie. Aktorstwem parała się jej matka, a jej ciotka Sônia Braga jest ikoną brazylijskiego kina.

 

 

Bruno Campos urodził się w 1973 w Rio de Janeiro. Dorastał jednak nie tylko w Brazylii. Mieszkał bowiem w Kanadzie, Bharainie i w USA. Popularność przyniosła mu rola Massimo w filmie O Quatrilho, który był nominowanym do Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Rozgłos zdobył grając Dr. Quentina Costę w serialu Nip/Tuck (Bez skazy). Niedawno porzucił film na rzecz kariery prawniczej.

 

 

Źródło zdjęć: Wikipedia

 

A wy znacie jakiś popularnych aktorów i aktorki? Lubicie brazylijskie kino? Oglądacie czasem telenowele? Podzielcie się wrażeniami w komentarzach!

Zobacz program 15 Festiwalu Brazylijskiego Bom Dia Brasil!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *