Brazylijskie opowieści –>

Tego dnia zaplanowaliśmy spotkanie z polskimi podróżnikami, którzy opowiedzą nam o swojej przygodzie z Brazylią. Kilka osób, które podróżowały po różnych regionach Brazylii w formie 20-minutowych wystąpień wciągnie nas w historie pełne samby, pięknych plaż i kultury brazylijskiej.

Moderatorem spotkania będzie Wiola Starczewska, która od 5 lat prowadzi bloga podróżniczego starczewska.com. Spędziła 6 miesięcy podróżując po Brazylii.

Podczas spotkania o Brazylii opowiedzą:

Katarzyna Kashira Stocka

Katarzyna tańczy od 6 roku życia. Jest tancerką i choreografem w Grupie Estradowej FLAME, której jest również założycielką. Dwukrotnie występowała na Sambodromie podczas karnawału w Rio de Janeiro. Podczas spotkania zdradzi kulisty występu podczas karnawału w Rio: co trzeba zrobić, żeby wziąć udział jako tancerz i jak sprawić, żeby pokochały Cię kamery?

Szymon Opryszek&Maja Hawranek intoamericas.com

Para niezależnych reporterów podróżujących po Ameryce Południowej. Autorzy książki: „Tańczymy tylko w Zaduszki”

Anna Tomasiewicz caipiroska.pl

Autorka polskiego portalu o Brazylii. W Brazylii jest niemal co roku, za każdym razem odkrywając nowe miejsca.

Michał Dybcio whereverblog.com

Lingwista i fotograf w jednym, a także weekendowy podróżnik. Brazylia pojawiła się w jego życiu przez przypadek i pozostała do dziś. Opowie o architekturze w Brazyli: modernizmie Oscara Niemeyera i jego śladów w Belo Horizonte.

Julita Rękawek archeopasja.pl

Archeolog, pasjonatka sztuki naskalnej, autorka bloga Archeopasja.pl. W Ameryce Południowej spędziła blisko rok, w tym 8 miesięcy w Brazylii. Podczas spotkania opowie o życiu w São Paulo.

Joanna Kubielska Maibleiwu

Rzuciła pracę i bezpieczne życie i wyjechała w półroczną podróż po Ameryce Południowej. Do Polski wróciła po roku, zmieniona i zakochana w Brazylii. Tygodniowy pobyt w Rio zamienił się w 3 miesięcznie mieszkanie. Od tego czasu do Brazylii wróciła jeszcze dwa razy a w przyszłości planuje wyprowadzkę do Cidade Maravilhosa. Podczas wydarzenia Joanna opowie o tym, jak podróżuje się po Brazylii będąc solo i będąc kobietą.

Eva Vieira

Z Brazylią związana jest od 2003 roku, kiedy to po raz pierwszy wyjechała do Rio de Janeiro i wzięła udział w paradzie karnawałowej.

Od tego czasu odwiedziła Brazylię ponad 20 razy. Podczas swoich pobytów współpracowała z TV Globo i Record – głównymi kanałami telewizji brazylijskiej. prowadziła warsztaty fitness i występowała w licznych pokazach. Opowie o różnicach kulturowych, kulisach karnawału i życiu mieszkańców Rio de Janeiro

LINK do wydarzenia na Facebooku